Gebze Bayanlara Özel Zumba

Kolombiyalı dansçı ve spor eğitmeni Alberto “Beto” Perez tarafından 1990’lı yıllarda ortaya çıkarıldığından beri pek çok insanın hevesle yaptığı zumba dansı aynı zamanda spor yapmanın da en keyifli yollarından birisi. Bu dans sırasında yüksek efor harcandığı için aynı zamanda hızlı bir şekilde kilo vermek de mümkündür. Latin danslarının fitness hareketleri ile birleştiği dans vücut şekillendirme için de en özel programlardan bir tanesi. Eğer bayanlara özel bir zumba programı arıyor iseniz Gebze bayanlara özel zumba tam size göre. Bu sayede tamamı bayanlardan oluşan bir grup içinde rahat rahat sporunuzu yapabilirsiniz.

Gebze Bayanlara Özel Zumba

Zumba Size Ne Katar?

Zumba temelinde bakıldığında bir dans olarak bilinir. Ancak bundan çok daha fazlasıdır. Zumba sırasında vücudun bütün kasları hareket eder. Bu hareketler şekillenmeye yardımcı olur. Hareketli bir dans olduğu için de yüksek kalori yakımı sağlanır. Zumba yaparken ter de atılır. Bu üç özellik birleştiği zaman hem genel vücut sağlığı açısından hem de psikolojik açıdan etkileri olan bir spor dalı ortaya çıkar. Gebze bayanlara özel zumba ile siz de bu avantajlara kavuşabilirsiniz. Spor yapmaktan zevk almıyorsanız zumba tam size göre bir çözüm olacaktır. Kalp sağlığı için en önemli kriterlerden bir tanesi kan dolaşımının düzgün bir şekilde ilerlemesidir. Zumba tam olarak dolaşım sistemi üzerinde etkili danslardan bir tanesidir. Stresi azaltan hormonların salgılanmasına yardımcı olduğu için kalp sağlığını bir kez daha korumaya yardımcı olur.

 

Zumbaya Başlarken

Zumbaya başlamanın en önemli koşulu bu dansı profesyonellerden öğrenmektir. Aksi halde kas yaralanmalarına, omurga zedelenmelerine kadar ciddi sonuçlar ortaya çıkabilir. Gebze bayanlara özel zumba ile profesyonel kişilerden zumba öğrenebilirsiniz. Zumba öğrendikten sonra sosyal ortamlarda yaptığınız danslar da dikkat çeker derecede değişecektir. Ancak yanlış ellerde yaptığınız her spor gibi zumbada doğru kişilerden öğrenilmeye çalışıldığı zaman yarardan çok zarar verecektir. Bu nedenle seçimizi yaparken bu noktaya dikkat etmeniz önemli bir ayrıntıdır. Eğlenerek spor yapmanın ve forma girmenin keyfini çıkartmak için zumba tam size göre olacaktır.

 

Logo_footer   
     © 2019 Akademi Spor Center