Gebze Tranbolin

Tranbolin denilince akla genellikle çocukların eğlendiği zıplama araçları gelir. Genel kanının aksine tranbolin son yıllarda zayıflamak isteyenlerin favorileri arasına girmeyi başardı. 1900’lü yılların başında olimpiyat oyunlarında önemli bir yeri olan tranbolin büyükten küçüğe pek çok ebadı olan bir alettir. Spor yapmayı seven herkes tarafından rahatlıkla kullanılabilir. Zıplamak, havada taklalar atmak için en ideal aletlerden bir tanesidir. Şimdilerde ise tranbolin sporu hocalar tarafından yapılan bir spor olmaya başladı. Belirli bir disiplin içerisinde yapılan bu spor için Gebze tranbolin imkânlarından yararlanabilirsiniz.

Gebze Tranbolin

Tranbolin Ne İçin Kullanılır?

Zayıflamak ve formda kalmak için kullanılan tranbolin spor merkezlerinde hocalar eşliğinde çalışılan bir alettir. Öncelikli olarak bacak kaslarını ve daha sonrasında kol kaslarını güçlendirir. Kalori yakılmasını kolaylaştırır. Lenf sistemleri uyarılır ve vücutta biriken toksinlerin atılması kolaylaşır. En az pilates, yoga ve koşma kadar vücuda yararlıdır. Her spor dalında olduğu gibi zihinsel yorgunluğu da alır. Spor yapmak vücuda mutluluk veren hormonların salgılanmasını destekler. Böylece spor yapan kişi kendisini daha mutlu hissedecektir. Azalan stres seviyesi fiziksel sağlığın da korunmasının önemli bir unsurudur. Bütün bu faydalara Gebze tranbolin ile ulaşabilirsiniz.

 

Tranbolin Zararlı mı?

Her spor dalının kendisine göre faydaları ve yanlış yapıldığında zararları bulunur. Eğer tranbolin sporu da doğru bir şekilde yapılmaz ise sakatlanmaların oluşması kaçınılmazdır. Bu sporu yapmak isteyenler öncelikle hocaları ile genel sağlık durumları hakkında detaylı bir konuşma yapmalıdırlar. Hoca kişinin sağlık sorunlarına göre tranbolin sporunu yapıp yapamayacağına karar verecektir. Spora başlamadan önce mutlaka ısınma hareketleri tamamlanmalıdır. Isınma kısmının atlanması kas kramplarına yol açabilir.

 

Tranbolin İle Zayıflanır mı?

Bu sorunun cevabı kesinlikle evettir. Hatta tranbolin ile zayıflamak son derece de eğlencelidir. Tranbolin yüksek oranda kalori kaybettirdiği ve vücudun bütününü çalıştırdığı için zayıflama daha hızlı bir şekilde ilerler. Tranbolin yaparken amaç sadece tek bir şekilde zıplamak değildir. Farklı hareketleri bir arada kullanarak bir kombinasyon oluşturmaktır. Gebze tranbolin hocaları sizler için en uygun egzersiz sistemini hazırlayacaktır.

 

 

 

Logo_footer   
     © 2019 Akademi Spor Center