Zumba Gebze

Dans etmek insana iyi gelen sayılı aktivelerin başında geliyor. Dans etmenin faydaları hem ruhen hem de fiziken çoğu kez yapılan bilimsel çalışmalar ışığında kanıtlanmıştır. Dans bölgelere göre farklılık gösterse de, popüler dans tarzları dönemin dans akımına ışık tutuyor. Özellikle son dönemlerin en sıra dışı dans tarzı olan zumba Gebze bölgesinde en çok tercih edilen dans çeşitleri arasında yerini koruyor. Oldukça hareketli olan bu dans hem mutluluk kaynağı oluyor hem de formda kalmak için spor yapmak anlamında da pek çok spor salonunda tercih ediliyor. Pek çok spor merkezinde zayıflama programlarında ilk sıralarda tercih edilen dans özelliklerinden biridir. Yapılan araştırmalar neticesinde bu dans türünün dünyada son dönemlerde en çok tercih edilenler arasında ilk sırada yer aldığı bilinmektedir.

Zumba Gebze

Zumba Dansının Özellikleri Nelerdir?

Zumba dansının tarihi 1990 yılına uzanmaktadır. Zumba’nın kelime anlamı ise hızlı hareket demektir. Dansının keşfini bulan kişi ise Beto Peroz isimli bir dans eğitmenidir. Zumba tek bir hareketi baz alarak yapılan bir dans çeşidi değildir. İçerisinde hip hop, salsa, mambo, oryantal ve samba gibi ritim değeri oldukça yüksel dans performansından oluşmaktadır.  Bu nedenle zumba pek çok spor eğitmeni tarafından tercih edilen ve sıkça önerilen performanslardan biridir. Zumba Gebze dans alanında da içeriğinde pek çok dans figürü barındırdığı için hem genç kesimin hem de zayıflamak isteyenlerin vazgeçilmez seçeneklerindendir. Özellikle Latin müziği eşliğinde yapılması bu dans türünü oldukça tercih edilir kılmaktadır.

 

Zumba Dansı İle Stresten Kurtulun

Pek çok dans tarzının strese iyi geldiği bilinen bir gerçektir. Ancak son zamanların favori dansı zumbanın strese oldukça iyi geldiği bilinmektedir. Diğer dans tarzlarına göre daha hareketli olan bu dans özellikle günlük yaşamın stresinden kurtulmak isteyenlerin vazgeçilmezleri arasında yerini çoktan almış gözüküyor. Strese iyi gelmesinin yanında odaklanma sorununu da ortadan kaldırdığı belirtilmektedir. Zumba dansının bir diğer özelliği ise tek başına tercih edilen dans türü olmamasıdır. En az 4 kişi ile yapılan bu dans çeşidi, aynı zamanda sosyal olmak anlamında en ideal seçimlerden biridir. Zumba Gebze dans severleri için bu sezon hem eğlenmek hem de stresten kurtulmak için aralıksız tercih edilecek olan türlerden biri olmaya devam ediyor.

 

Logo_footer   
     © 2019 Akademi Spor Center