Plates Salonu Gebze

Spor yapmak bir yaşam tarzıdır. Yaşam tarzına dönüşen spor hayatınıza anlam ve değer katar. Düzenli ve haftanın mutlaka belirli günler yapılması durumunda etkili sonuçlar almak mümkündür. Ayda bir yapılan spordan etki ve sonuç alamazsınız. Spor mutlaka haftanın 2 veya 3 günü yapılmalıdır. Evde spor yapmak yapılan sporu genellikle engeller. Aklınıza bir iş veya farklı birşey geldiğinde, misafir geldiğinde gibi bazı durumlardan dolayı sporunuz hep yarım kalır. Bu yüzden mutlaka bir merkezde veya plates salonu Gebze gibi yerleri tercih etmeniz gerekir. Özellikle kadınların bir arada yapmış olduğu eğlenceli vakit geçirerek yapılan sporlar daha etkili çalışmanızı sağlıyor.

Plates Salonu Gebze

Plates Sporunun Avantajları

Plates sporunun ilk yapılma amaçları hastaları iyileştirmek ve rehabilitasyon merkezinde bulunan hastalara fiziki antrenman yaptırmaktır. Faydaları ve avantajları yüksek olmasından dolayı günümüzde çok ilerlemiş ve her cadde üzerinde bir salon açılmıştır. Amatör ve işi bilmeyen tecrübesiz hocalar sakatlanmanıza sebep olur. Tecrübeli ve donanımlı plates salonu Gebze hocaları ile çalışmanız gerekir. Plates sporunun birçok avantajı ve faydası bulunuyor. Esnekliği arttıran, duruşu düzelten, bel ağrıları ve romatizma problemlerini ortadan kaldıran, kemikleri güçlü tutar, erime ve kırılma gibi olumsuz durumları ortadan kaldırır. Vücudu sıklaştırıcı ve toparlayıcı özelliği olmasından dolayı kilo verdiren bir yapıya sahiptir. Sıkı ve güzel bir vücuda sahip olmanızı sağlar. Selülit problemlerini tamamen ortadan kaldırır.

 

Plates Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar Nelerdir?

Plates toplumda çok bilinçli yapılmayan ve sonuçları, etkileri insanlar tarafından detayları bilinmeyen bir spor dalı olarak karşımıza çıkıyor. Plates sporu hakkında birçok doğru bilinen fakat yanlış olan durumlar vardır. Birçok yanlış insanlar tarafından doğru olarak yayılmış ve inandırıcı olmuştur. Bu yanlışlar şunlardır;

Kilo verdirme özelliği; Plates tek başına asla kilo verdirici bir özelliği bulunmuyor. Yapılan araştırmalar sonucunda platesi vücudu çok sıkılaştırdığı için uzun süreli yapımda diyetle kilo vermek mümkündür. Kendinizi yağ kaybederken kilo vermiş gibi hissedersiniz. Bu özellik vücudun toparlanmış haliyle aynı orantıdadır.

 

Plates Sporu Sadece Kadınlar Tarafından Mı Yapılır?

Plates sporu çoğunlukla kadınlar tarafından yapılıyor olsada tüm dünyada erkekler tarafından özel ilgi çekici bir spor dalıdır. Erkekler tarafından plates salonu Gebze spor faaliyetleri vücuttaki kasları güçlendirmek için yapılabilir.

Logo_footer   
     © 2019 Akademi Spor Center