Gebze Zumba

Samba, mambo, hiphop, oryantal gibi farklı dans disiplinlerini bir araya toplayan zumba, Kolombiyalı dansçı Beto Perez tarafından uygulanmaya başlanmıştır. Aynı zamanda bir fitness eğitmeni olan Perez bu dansın hareketlerini doğaçlama bir şekilde ortaya çıkartır. Zamanla dans Kolombiya’nın dışına çıkar ve Amerika’ya kadar uzanır. Oradan da bütün dünyaya yayılır. Squat ve lunge gibi egzersizleri de içinde barındıran zumba kısa sürede büyük bir ilgi görmeye başlar. Hemen hemen her yaştan insanın rahatlıkla yapabileceği zumba dansı, Gebze zumba ile sizlerle buluşuyor.

Gebze Zumba

Zumba İle Egzersiz Yapın

Egzersiz yapmaktan sıkılanlar ve kısa bir süre sonra egzersiz programını yarıda bırakanlar için son yıllarda en çok tavsiye edilen aktivitelerden birisi zumbadır. Hem sporu hem de dansı birleştiren bu disiplin sayesinde keyifli vakit geçirirken forma girmekte mümkün. Gebze zumba bu dans hakkında bilgi almak ve başlamak isteyenlere bütün imkânları sunuyor. Bel, basen, kalça, karın, bacak gibi vücudun farklı bölgelerini çalıştıran zumba, başladıktan kısa bir süre sonra etkisini göstererek kişinin forma girmesini sağlar.

 

Zumbanın Faydaları Neler?

Zumba yüksek ritimli bir dans olduğu için hızlı bir şekilde kalori yakılmasını sağlar. Kalori yakımına paralel olarak vücuttaki yağlar da erimeye başlayacaktır. Programlı bir şekilde zumba yapmak hızlı ve orantılı bir şekilde kilo verilmesine yardımcı olur. Zumbanın bir başka faydası ise kan akışını düzenleyerek, özellikle beyne giden kan akışını artırarak endorfin hormonu salgılanmasını artırmasıdır. Endorfin hormonu kişinin kendisini daha iyi hissetmesini sağlar. Zumba sırasında terleme yüksek olduğu için biriken toksinler de atılır. Toksinlerin atılması sağlığı koruyan bir etkiye sahiptir. Toksinlerin atılması vücutta hastalıklara neden olan serbest radikallerin de atılması anlamına gelir.

 

Zumbanın Sosyal Yönü

Zumbanın spor olarak faydalarının yanında sosyal yönden de artıları bulunur. Grup şeklinde yapılan bir dans ve spor olduğu için yeni ilişkiler bulmak, arkadaşlıklar edinmek kolaylaşır. Sosyal ortamlara uyum problemi yaşayan kişiler için de zumba yapmak güzel bir egzersiz olacaktır. Gebze zumba ile bu dansın hem sosyal yönünden hem de sağlığa faydalarından yararlanabilirsiniz. Eğlenceli bir şekilde zayıflarken yeni insanlarla tanışmanın tadını çıkartabilirsiniz.

 

 

Logo_footer   
     © 2019 Akademi Spor Center