Gebze Trambolin

Eğlenerek forma girmek isteyenler, sıkıcı sporlardan sıkılanlar için son yılların en gözde spor programlarından birisi olan trambolin, gün içinde çok kısa bir zaman ayrılsa bile vücuda yüksek oranda fayda sağlayan sporlardan bir tanesidir. Trambolin sporu güne iyi bir başlangıç ya da gün arasında keyifli bir mola olabilir. Spor trambolin denilen aletin üzerinde zıplayarak yapılır. Karma zıplama sistemlerinin kullanılması sporun daha eğlenceli hale gelmesini sağlar. Gebze trambolin ise bu eğlenceli sporu sizlerle buluşturuyor. Hem de profesyonel hocalar eşliğinde daha verimli bir şekilde spor yapabilme şansı sunuyor.

Gebze Trambolin

Kilo Verin ve Toksinlerden Kurtulun

Trambolindeki en temel hareket sıçramaktır. Sıçrama diğer sporlarda olduğu gibi kalorilerin yakılmasını sağlar. Böylece fazla kiloların verilmesinin önündeki en büyük engel kalkmış olur. Düzenli trambolin yapanların metabolizmaları bir süre sonra daha hızlı çalışmaya başlar. Trambolin yaparken toksinler de atılır. Toksinler iç organlara zarar veren organizmalardır. Toksinlerin atılması ise organların daha sağlıklı bir işleyişe ulaşmasının yolunu açar. Büyük kas gruplarının çalıştırıldığı trambolin sonrasında kan akışı ve soluk alışveriş de düzene biner. Trambolin yapan kişi kendisini daha enerjik hisseder. Damarlarda taşınan oksijen miktarının artması ile birlikte zihinsel ve fiziksel yorgunluk azalır.

 

Kas ve Eklemleri Korur

Sert zeminlerde yapılan egzersizlere göre trambolinde zıplamak eklemler için daha sağlıklıdır. Dikkatli bir şekilde yapıldığında eklem sorunlarına ve sırt ağrılarına iyi gelir. Aynı şekilde trambolin kasların gelişmesine de yardımcı olur. Bir başka faydası ise lenf dolaşımını güçlendirerek bağışıklık sisteminin daha verimli çalışmasını sağlamaktır. Vücut enfeksiyonlarla daha kolay mücadele edebilir. Trambolinin bu faydalarını yaşamak isteyenler Gebze trambolin ile daha sağlıklı bir hayata doğru adım atabilirler.

 

Trambolin Egzersizleri

Trambolin egzersizleri de kendi içinde ritimlere ve biçimlere ayrılır. Maksimum fayda sağlamak için bu egzersizlerin bir bütün halinde yapılması gerekir. Burada amaç olabildiği kadar yükseğe sıçramak değil, vücudun diğer bölümlerini de çalıştırmaktır. Bu nedenle zıplama şekilleri de değişiklik gösterir. Gebze trambolin hocalar eşliğinde çalışabileceğiniz bir ortam sunar ve bütün egzersiz kombinasyonları eksiksiz olarak uygulanır.

 

 

 

 

Logo_footer   
     © 2019 Akademi Spor Center