Gebze Crosfit Salonu

Spor yapmak insan sağlığı için çok faydalıdır. Çeşitli spor dalları ile uğraşarak kilo verebilir ya da alabilirsiniz. Spor, çok sayıda dala ayrılmıştır. Her insan kendi yetenek ve isteklerine göre dilediği spor dalı ile uğraşabilir. Birçok insan sporu düzgün ve kaslı bir vücuda sahip olmak için yapıyor. Düzgün bir fizik için yapılan sporlar arasında crosfit de bulunur. Crosfit son zamanlarda oldukça popülerleşen bir spordur. Gebze crosfit salonu gibi crosfit için ayrılmış birçok salon vardır. Bu salonlardan sizin için bütçe ve eğitmen açısından en uygun olanına kayıt yaptırabilirsiniz.

Gebze Crosfit Salonu

Crosfit Nedir?

Crosfit, son günlerde adını sıkça duyuran bir antrenman türüdür. Grek Glassman, tarafından Amerika’ da geliştirilmiştir ve 10 tane temel özelliğin gelişmesini hedefler. Bu temel özellikleri Gebze crosfit salonu gibi dilediğiniz crosfit salonuna giderek geliştirebilirsiniz. Dayanıklılık, patlayıcı kuvvet, hız koordinasyon, denge gibi özelliklerinizi geliştirebilirsiniz. Ayrıca herkesin hayali olan, kaslı, baklavalı ve biçimli bir vücuda crosfit ile kavuşabilirsiniz. Bu antrenmanları yapmanın çok faydası vardır.

 

Crosfit Yapmanın Faydaları Nelerdir?

Crosfit, her yaş grubu için uygun bir antrenman türüdür. Diğerlerinin aksine crosfit, tek bir bölgedeki sadece kasları değil, o bölgede bulunan hem kasları hem de eklemleri geliştirir. Antrenmanlar, grup halinde yapılır. Bu da size crosfit yapmayı daha eğlenceli kılar. Halter, dambıl, traktör lastikleri, balyoz, barfiks demiri crosfit yaparken kullanılan ekipmanlar arasındadır. Gebze crosfit salonu ve benzerleri bu tür ekipmanları bulundurur. Haftada 3-4 kere yapabileceğiniz gibi her gün de yapabilirsiniz. Bu vücudunuza dayanıklılık kazandıracaktır.

 

Crosfit Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Crosfit yapmadan önce kendi seviyenizi göz önünde bulundurmalısınız. Yaşınız, kilonuz ve dayanıklılığınız çok önemlidir. Kendinizi fazla zorlamadan belli bir program içinde antrenmanları yürütmelisiniz. Crosfit, kardiyo, jimnastik ve ağırlığı bir arada yapmaktır. Bunları önce teker teker, sonrasında ise hepsi bir arada yapabilirsiniz. İlk zamanlar 5 dakikalık antrenmanları, zaman ile 20 dakikaya kadar çıkarabilirsiniz. Kendinize uygun bir programa katılarak dilediğiniz gibi, ekip arkadaşlarınız ile Crosfit yapabilirsiniz.

Logo_footer   
     © 2019 Akademi Spor Center