Gebze Spor Salonları

Hareket, hayat döngüsünün başlangıç noktasıdır. Canlılık; hareketle başlayıp, hareketle varlığını devam ettirir. Yaşam döngüsünün sürekliliği için sürekli hareket etmek zorunda olan insan, bu faaliyeti aksattığında veya doğru şekilde yapmadığında, canlı bir makine olan vücudunun yıpranmasına hatta arızalanmasına neden olur. Titiz bir bakım gerektiren insan bedeni, kendisine özenle emek verildiğinde, karşılığını fazlasıyla verecek, hayat kalitesini yükseltecektir. Bu manada, insanların kendi kendilerine egzersiz yapmaları olumlu bir adımdır. Ancak profesyonel bir uzmanın tavsiyeleri olmadan yapılacak spor hareketleri, olumsuz sonuçlar doğuracaktır. Gebze spor salonları spor faaliyetleri konusunda uzman olan hocalarıyla sporun en sağlıklı bir şekilde yapılmasını sağlamaktadır.

Gebze Spor Salonları

Neden Spor Yapılmalı?

İnsan vücudu, doğadaki diğer her şey gibi zamana ve kullanıma karşı direncini yitirmekte ve yıpranarak zayıf düşmektedir. Cansız varlıklar olarak bilinen makine türü eşyalar, düzenli bakımla işler hale getirilebildiği gibi, insan vücudu da düzenli bakımla direncini yeniden kazanacak ve koruyacaktır. Vücudun bakımı konusunda akla; düzenli ve kaliteli uyku, dengeli beslenme ve egzersiz gelmektedir. Bu noktada egzersiz yani spor yapma alışkanlığı, belirli bir disipline bağlanarak ve uzman kişilerin tavsiyesi ve gözetimi dâhilinde yapıldığı takdirde vücudun dayanıklılığı ve direnci artacaktır. Ancak dikkat edilmesi gereken husus, spor yapmadan önce başta kalp rahatsızlıkları olmak üzere, spor yapmayı engelleyecek kronik bir rahatsızlığın olup olmadığıdır. Gebze spor salonları kaliteli spor ekipmanları ve alanında uzman hocaları ile kaliteli sporun merkezidir.

Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Pek çok kişi, spora başlamayı istediği halde, düzenli bir planı olmadığından, ne zaman ve ne şekilde başlayacağını bilemez. Bu nedenle, spora başlama kararı, sıklıkla ertelenerek, sadece düşüncede kalmaktadır. Öncelikle bir doktordan spor yapılabileceğine dair alınan tavsiye sonrası, mutlaka uzman bir spor hocası gözetiminde ve onun hazırlayacağı egzersiz programı dahilinde spor yapılmalıdır. Spor öncesi gereken ısınma hareketleri mutlaka yapılmalı ve spor hocalarının talimatları dışına kesinlikle çıkılmamalıdır. Aksi takdirde kalıcı sakatlıklardan kalp krizine kadar çeşitli riskler yaşanabilir. Gebze spor salonları sağlıklı bir hayat yaşanması adına bilinçli bir spor alışkanlığı kazanılması için gereken tüm unsurlara sahiptir.

 

Logo_footer   
     © 2019 Akademi Spor Center