Gebze Pilates Salonu

Gebze Pilates Solunu geniş alanı, kapsamlı spor aletleri ve uzman kadrosuyla tercih edilen spor salonlarındandır. Pilates, bir spor dalı olmanın ötesinde, bir yaşayış şekli olarak ta düşünülebilir. Günün belli saatleri yapılacak egzersizler, kişiye esneklik ve kas gücünü kullanma fırsatı verecektir. Uzun süreler yapılması ile bağışıklık sistemi olumlu yönde etkileyecektir. Doğru nefes alma tekniklerini öğretecek bu uygulamalar, kişinin daha sağlıklı olmasını sağlayacaktır. Pilates yaparken, doğru adreslere yönelmek, bu yüzden önemlidir. Gebze Pilates Salonu titiz hizmet anlayışı ve güler yüzlü ekibi ile tercih edilebilecek yerler içerisindedir.

Gebze Pilates Salonu

Gebze Pilates Salonu’nun Sunduğu Hizmetler

Gebze Pilates Salonu çok geniş bir alana sahiptir. Eğitmen kadrosu, alanında deneyimli ve son derece başarılıdır. Güler yüzlü bir ekibe sahiptir. Ayrıca, spor aletleri son derece fazla ve istenen özelliklerdedir. Aletli pilates, yoga, fitness gibi aktiviteleri de sunmaktadır. Hamile bayanlar için, farklı pilates çalışmaları yapılmaktadır. Her kesimin rahat hareket edebileceği uygun alanlar yer alır. Pilates yaparken hedeflenen, kemiğe yakın olan kasların çalıştırılmasıdır. Bu durum, ileride oluşabilecek hastalıkların önüne geçebilecektir. Bunların başında, lordoz ve türlü kemik hastalıkları gelir. Doğru metotlarla kuvvetlenen kas sistemi, bu hastalıkların oluşmasını önleyecektir.

 

Pilates Yapmanın Önemi

Pilates, bin dokuz yüzlü yılların başında tanınan bir metottur. Joseph Hubert Pilates, kendi yaşamındaki sağlık sorunlarına iyi gelmesi maksadı ile bu yöntemi geliştirmiştir. Daha sonra sporcular ve savaş sonrası sağlık sorunu olan askerler de bu yöntemi uygulamıştır. Buradaki amaç, zayıflayan kasların çalışması ve bu sayede, kemik ve iskelet sağlığına kavuşmaktır. Ayrıca, doğru nefes tekniklerini öğreterek, akciğerlerin düzgün çalışması sağlanır. Sağlıklı olan vücut, bağışıklık sistemi açısından da güçlenecektir. Hastalıklara yakalanma riski azalacaktır. Duruş açısından da muntazam bir şekle ulaşmak mümkündür. Temel amacı, vücudun ve iskelet sisteminin sağlığını korumaktır.

Pilates Yaparken Profesyonel Kadroyla Çalışmanın Önemi

Pilates yaparken, tecrübeli bir kadro ile çalışmanın büyük önemi vardır. Bu konuda eğitim almış, uzmanlaşmış kişilerden destek alınması gerekir. Bu konuda Gebze Pilates, nitelikli ve uzman kadrosu ile profesyonel hizmet veren kuruluşlar arasındadır.

 

Logo_footer   
     © 2019 Akademi Spor Center